Moja rodzina

ul. Reymonta 11/13
87-800 Włocławek

TEL: 518 014 526
sekretariat czynny we wtorki, środy, PIątki w godz. 15-17

EWANGELIZACJA WŁOCŁAWKA – 02.09.2018 R. ZAPOWIEDŹ

2 września w niedzielę będzie miała miejsce, podobnie jak w zeszłym roku w tym czasie, ewangelizacja Włocławka, w ramach której ewangelizatorzy wyjdą z Radosną Nowiną poza kościoły albo, na ulice miasta. To już kolejna tego rodzaju inicjatywa po zeszłorocznych i tegorocznych ewangelizacjach „miejskich” w naszej diecezji, wśród których były ewangelizacje: w Licheniu (12 sierpnia) oraz w Kole (7 kwietnia). W obu każdorazowo uczestniczyło około 100 ewangelizatorów ze wspólnot świeckich funkcjonujących we wszystkich trzech rejonach diecezji, a także siostry zakonne i kapłani.

2 września wszystko rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Stanisław Gębickiego oraz adoracją Najświętszego Sakramentu, po której uczestnicy wyruszą „w teren”. Obszar docelowy obejmuje znaczną część dekanatu włocławskiego I.

Wśród form ewangelizacji nie zabraknie bezpośrednich spotkań z mieszkańcami i obwieszczania Radosnej Nowiny, pukania do domów i mieszkań, modlitwy wstawienniczej zgłaszających taką potrzebę, zaproszeń do włocławskich wspólnot i na rekolekcje planowane we włocławskich parafiach, a także radosnego śpiewania.

Zakończenie planowane jest na godz. 17 w kościele św. Witalisa przy seminarium diecezjalnym, gdzie będzie miało miejsce uwielbienie Pana Boga, podsumowanie wydarzenia i gdzie uczestnicy będą dzielić się swoimi świadectwami z tego dnia.

Cel podstawowy wydarzenia to głoszenie Radosnej Nowiny o miłości Bożej w kluczu kerygmatu mieszkańcom Włocławka, jednak tego rodzaju duże zorganizowane ewangelizacje, dodatkowo także:

  1. pomagają wielu osobom przełamać w grupie lęk związany z ewangelizacją w drodze bezpośredniej rozmowy (również poprzez obserwację bardziej doświadczonych ewangelizatorów), które to doświadczenie procentuje później w działaniach ewangelizacyjnych danej wspólnoty, w samodzielnym dzieleniu się wiarą z ludźmi spotykanymi na co dzień w pracy, w gronie rodziny / znajomych, w pociągu itp.,
  2. budują jedność Kościoła, jedność wspólnot w dziele nowej ewangelizacji.

Do uczestnictwa zaproszone są poza osobami duchownymi także świeckie wspólnoty / osoby, które posiadają formację w zakresie ewangelizacji bezpośredniej i znajomość kerygmatu, po wcześniejszym zgłoszeniu się do organizatorów.

Działanie to wpisuje się w dzieło nowej ewangelizacji podejmowane przez Kościół powszechny, do której zapraszają nas także kolejni papieże, spośród których można zacytować św. Jana Pawła drugiego:

„Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości!”.

Więcej szczegółowych informacji mogą udzielić koordynatorzy wydarzenia z ramienia Forum Nowej Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej:

  • Jacek Bargielski tel. 663 250 700, e-mail: jacek (at) bargielski.pl
  • ·    ks. Piotr Stolecki tel. 609 076 919, e-mail: piotrstolecki (at) wp.pl