Moja rodzina

ul. Reymonta 11/13
87-800 Włocławek

TEL: 518 014 526
sekretariat czynny we wtorki, środy, PIątki w godz. 15-17

Katolickie Centrum Służby Rodzinie im. św. Gianny Beretta Molli rozpoczęło regularną działalność na początku maja br. Jego działalność jest skierowana na wszechstronną pomoc narzeczonym, małżeństwom i rodzinom chrześcijańskim. Centrum propaguje etyczno-moralne zasady życia zgodne z nauką Kościoła. Pracuje na rzecz podnoszenia duchowości oraz kultury życia małżeńskiego i rodzinnego. Stara się podnosić świadomość odpowiedzialności za jakość życia chrześcijańskich narzeczonych, małżonków, rodzin i ich członków.

W Centrum odbywają się przedmałżeńskie kursy dla narzeczonych z zagadnień poradnictwa rodzinnego. W ciągu kilku miesięcy działalności Centrum odwiedziło kilkaset par, które miały możliwość uzyskania informacji o metodach naturalnego planowania rodziny, psychologii kobiety i mężczyzny i wielu wiadomości o trudnościach, które stoją na drodze wspólnego codziennego życia oraz o sposobach ich pokonania. Narzeczeni mają okazję porozmawiać z doradcami życia rodzinnego na różne tematy. Mogą podyskutować o swoich wątpliwościach dotyczących życia rodzinnego, wiary, nauki Kościoła.

Centrum organizuje także kursy katechez przedmałżeńskich. Odbywają się one w różnych formach dostosowanych do możliwości narzeczonych. Oprócz kursu dziesięciotygodniowego odbywają się też kursy weekendowe.

Narzeczeni są kierowani do Centrum przede wszystkim przez duszpasterzy z parafii włocławskich, a także z okolicznych dekanatów, ale zdarzają się też pary narzeczonych nawet z odległych parafii naszej diecezji. Zdarza się, że uczestnikami kursów są osoby z innych diecezji.

Każda para narzeczonych jest traktowana w sposób indywidualny, a tok przygotowania do sakramentu Centrum stara się przystosować do jej możliwości.